Image layer Image layer
Image layer Image layer
Image layer Image layer

תיקון הליכונים ותחזוקה שוטפת

תחזוקה ותיקון הליכונים - כל מה שצריך לדעת

ההליכון כבר לא עובד כמו פעם? צריך שרות תיקון הליכון ?


רוב התקלות במסלולי ריצה היו יכולים להמנע בעזרת תחזוקה שוטפת נכונה. במאמר זה נציע פתרונות לבעיות נפוצות הצצות ב תיקון הליכון וטיפים לתחזוקת הליכונים במטרה למנוע תקלות בעתיד.

בכל בעיה במסלול הריצה כדאי להיוועץ טלפונית עם טכנאי מומחה לציוד כושר. ממש לא כדאי לנסות לתקן מכשיר כושר לבד בכדי למנוע את החמרת הבעיה,מהסיבה הזו יש אחריות למוצרים ורק בעל מקצוע המומחה למכשירי כושר ידע לזהות את סיבת התקלה.
צור איתנו קשר טלפוני לייעוץ ראשוני וננחה אותך כיצד לפעול ללא התחייבות ובמידת הצורך נגיע לספק לכם שירות לתיקון מכשיר הכושר.
החלק החשוב שיש לשים עליו דגש בבעלות כל מכשיר כושר, הם כמה פעולות שוטפות ופשוטות לתחזוקה, אשר יחסכו לכם הרבה הוצאות מיותרות.
אם אתה לא עושה את זה עכשיו אז כדאי שתתחיל כבר היום!

שים לב שכפתור ההדלקה במצב כבוי, כדאי לנתק את ההליכון מהתקע לפני נקיונו, או כל פעולה הקשורה בטיפול ותחזוקת המכשיר.
רוב הבעיות שדורשות תיקון הליכון הם בדרך כלל נובעות מהצטברות אבק שלא נוקה באופן שוטף וחדר לחלקים הפנימים במכשיר, לכן חשוב להקפיד לנקות באופן קבוע את מסלולי הריצה. יש לנקות מעל ומתחת לרצועת הריצה בהעברת מטלית יבשה, כאשר עומדים בצד המסלול ומרימים את הרצועה, על מנת להגיע עם המטלית להסרת הלכלוך בכל המשטח, לאחר מכן מבצעים תהליך זהה של הרמת המסלול מהצד השני.

לאחר הסרת האבק יש לנקות את מסלול ריצה במים פושרים בלבד באמצעות מטלית לחה, אסור בשום אופן להשתמש בחומרי ניקוי מכל סוג, חומרי ניקוי יאכלו את חלקי ההליכון ויקשו את רצועת ההליכה.
חשוב לאחר הניקוי במטלית לחה לנגב במטלית יבשה ולייבש את כל חלקי ההליכון למניעת היווצרות קורוזיה. תהליך הניקוי במים יסיר אבק, ולכלוך מהמסלול וימנעו מחלקיקי אבק להכנס למנוע.

לאחר ניקיון משטח הריצה מהאבק, נדרש גם שימון בין הרצועה למשטח עם שמן סיליקון מיוחד למכשירי הליכון.סיכוך תקופתי בין משטח הריצה מגומי לבין לוח הריצה על מנת להבטיח תנועה חלקה של המסלול במטרה להאריך את חיי המכשיר ע"י שמירה על אלסטיות מסלול הריצה.
כדאי פעם בחודש לבצע שימון ל מכשיר הריצה, כמובן, רק לאחר ניקוי יסודי במטלית לחה ויבשה, יש להרים צד אחד של משטח הגומי ולרסס ספריי סיליקון מתחת למרכז רצועת ההליכה בצדו העליון של משטח ההליכה, יש להפעיל את ההליכון במהירות איטית במשך 2 עד 4 דקות לפיזור אחיד לאורך כל משטח ההליכון.

מידי פעם יש לבצע ניקיון גם בחלקים הפנימיים של ההליכון, יש לפתוח את מכסה המנוע באמצעות מפתח אלן או מברג ולהשתמש במפוח על מנת להסיר את הלכלוך מהמנוע והמאווררים. חשוב להיזהר שלא לפגוע במעגלים וברכיבים האלקטרוניים. לאחר מכן, יש לשאוב את הלכלוך מסביב בעזרת שואב אבק לסביבה נקיה.

רצוי מידי פעם לבצע בדיקה כללית כמו בדיקת תקינות של השקע, תקע, כבל מחבר וכו', יש לוודאות שהכבל החשמלי לא נמעך מתחת למסלול ריצה ולא הסתבך במנגנון ההרמה מתחת למנוע.
כדאי לבדוק את חיזוק הברגים, גלגלי המנוע, רצועת ריצה, משטח ריצה, במטרה לגילוי סימני בלאי של סדקים, קרעים, חתכים וכו'.

כשההליכון לא מאפשר תנועה חלקה או נעצר בפיתאומיות בדרך-כלל זה נובע משתי סיבות: הרצועה לא מתוחה מספיק או יצאה מכוון.
כיוון הרצועה מתבצע על-ידי חיזוק או שחרור של ברגי הכיוון הנמצאים בחלק האחורי של המסילה אחד בצד ימין ואחד בצד שמאל. תפקידם למרכז את הרצועה ו/או למותחה.

הסתכל בחלק האחורי של המסלול, מכיוון הרצועה בזמן שהמכשיר פועל, רצועת הריצה אמורה להיות ממורכזת לאורך כל משטח הריצה. אם אכן כך הדבר, הרצועה תתפקד כראוי ואין צורך לכוונה. במידה והיא לא ממוקמת במרכז המשטח, כיוונון סיבוב הבורג הוא ע"פ סטיית הרצועה.
אם סטיית הרצועה נוטה לצד שמאל, סובב את הבורג רבע סיבוב בכיוון השעון, פעולה אשר תזיז את הרצועה ימינה. אם הסטייה היא לצד ימין, סובב רבע סיבוב נגד כיוון השעון. חשוב לציין שמתיחת הרצועה באופן מוגזם עלולה לגרום לנזק, לכן לא מומלץ לסובב יותר מרבע סיבוב בכל פעם, יש לבדוק את הכיוון בכל רבע סיבוב עד שהבעיה נפתרת.


לסיכום, טיפול נכון במסלול ריצה, ימנע תקלות והוצאות כספיות מיותרות, הקדש קצת תשומת לב למסלול ההליכה שברשותך, השקעה קטנה זו תעניק שנים רבות של שימוש והנאה.

 

חברת BH-Fitness מספקת שירות תיקונים, שדרוג ומכירה למסלולי ריצה, אופני כושר, אליפטיקלים, מולטי טריינר וכל ציוד הספורט.

תיקון הליכונים ומכשירי הכושר כוללים תעודת אחריות, ומבוצעים על ידינו במהירות ובמקצועיות בבית הלקוח, בכל רחבי הארץ.
ברשותנו מלאי חלקי חילוף גדול עבור כל סוגי המכשירים, ולפי הצורך ניתן גם להזמין חלקי חילוף מחו"ל.
חברת בי.אייץ.פיטנס מספקת שירות תיקונים, שדרוג, השכרה ומכירה של מסלולי ריצה, אלפטיקלים, אופני כושר, מולטיטריינר וכל ציוד הספורט.
תיקון מכשירי כושר ותיקון הליכונים כוללים תעודת אחריות, ומבוצעים במהירות ובמקצועיות בכל הארץ, בבית הלקוח.


| תיקון הליכונים || תיקון הליכון || רצועה להליכון |* שם מלא:
* אימייל:
* טלפון:
Captchaטלפון: 08-9322157 • נייד: 052-2735179 • אימייל: yoram.bhfitness@gmail.com